Варена картопля - ідеальна насадка для лову коропа
Короп – широко відома риба, яка є здобутком багатьох любителів риболовлі. Ловити його можна на різноманітні насадки: опариші, черв'яки, бабки, м'ясо раків. Але навряд чи хтось тримає все це у себе вдома під рукою. А ось картопля знайти не проблема. Так, картопля є улюбленою їжею не тільки людей, але і карпов. І рибалки, які знають толк у своїй справі, радять використовувати саме її в якості насадки, а не витрачати гроші, купуючи недешеву карповую суміш або бойли. Зловити коропа на картоплю можна де завгодно: у невеликій річечці, протоці, озері, платних і безкоштовних ставках та інших великих і малих прісних водоймах.
Як же правильно зробити приманку для коропа з картоплі? Для початку необхідно визначитися, який овоч вибрати: молодий або минулорічний. Чим старіше картопля, тим вона жовтіше і, отже, більше крохмалю в собі містить. Короп цінує це поживна і корисна речовина, тому доцільніше буде взяти старі картоплини. Бульби необхідно ретельно вимити (очищати поки не потрібно) і поставити варити на невеликий вогонь. Головне завдання – не переварити, щоб вода не поглинула всі поживні елементи і картопля не втратила свій смак, а також не стала м'якою і не розсипалася в подальшому при забросе або не слазила з гачка. Але і не можна допустити, щоб вона виявилася занадто жорсткою. Тому, оптимальним варіантом буде варіння протягом п'ятнадцяти хвилин, після чого треба злити воду, картоплю остудити і зняти з нього шкірку. Це бажано зробити якнайшвидше, щоб не встиг утворитися сік і картопля не почав псуватися. Хоча деякі рибалки воліють ловити коропа і на картоплю з шкіркою. В цілому, в риболовлі не існує строгих рамок, тому можна поекспериментувати.
Що стосується розміру овоча, то підійдуть як маленькі картоплини (орієнтиром може бути величина великої вишні), так і великий плід. Тоді, в останньому випадку, варто порізати картоплю на невеликі шматочки, циліндрики, або кубики. Готові бруски насаджуються так само, як і бойли. Для кращого ефекту між картопляними шматочками можна розмістити кульки з пінопласту. Це дозволить принаді не потонути в мулі, а перебувати на потрібній відстані від дна. Можна підфарбувати картоплю за допомогою харчового барвника, але це робити не обов'язково.
Ловимо коропа на пюре з картоплі.
Деколи риба охочіше їсть кашу, приготовану на основі картоплі, ніж цілі його скибочки. Це можна пояснити тим, що в насадку додаються додаткові елементи. Варити кашу потрібно наступним чином:
1. Неочищений картоплю варять, потім очищають від шкірки, натирають на тертці.
2. В отриману масу додають чайну ложку цукру і дрібку солі (з розрахунку на три середніх бульби). Замість цукрового піску деякі використовують мед.
3. На наступному етапі треба змішати картоплю з борошном (консистенція повинна бути схожа на густе тісто), зліпити в щільні грудки і кинути в каструлю варитися вже з киплячою водою, а не холодною. Тривалість варіння становить 25 хвилин.
При ловлена таку наживку використовують пружинки і фідерні снасті, кашу насаджують на гачки і додають в годівниці. Якщо ви не маєте часу, щоб підготувати картоплю, то в магазині можна придбати консервований. Однак слід пам'ятати, що консерванти, що містяться у такому продукті, можуть злякати рибу.
Готуємо снасті.
Короп – сильна риба, тому у вашому розпорядженні повинні бути такі снасті:
1. Вудка з міцним вудилищем, довжиною від 3.60 до 3.90 м.
2. Котушка. Якщо ваша мета – великий короп, то краще, якщо котушка буде оснащена байтраннером.
3. Основна лісу. Вона повинна розтягуватися (але не дуже сильно) і її товщина не повинна перевищувати 0,3 мм.
4. Сталевий повідець. Підійде також м'який капрон темного відтінку, головне, щоб він був товщі і міцніше волосіні.
5. Гострі гачки. Розмір гачка буде залежати від того, яку рибу ви хочете зловити: велику або середню. Тому вибір буде від розміру № 4 до № 8,5.
6. Грузило. Якщо не використовуєте годівницю, підійдуть грузила, що важать по 50-80 г, якщо використовуєте, тоді по 30-50 р. Коропи відрізняються особливою обережністю, тому деталі вашої снасті по можливості повинні бути малопомітними за кольором і формою.
Хитрощі і особливості лову.
Рибалка увінчається успіхом, якщо вибрати правильне місце для лову. Буде краще мати з собою не одне вудилище. Тоді їх можна буде закинути в різні місця. Насамперед, прийшовши на місце лову, слід залучити рибу. Необхідно скачати кілька куль з їжею. Її склад повинен бути трохи менш поживним, ніж сама насадка з картоплі. Можна використовувати, наприклад, рослинну прикормку (зерна вівса, жита, розпарена рисова або перлова крупа). Її слід розкидати подалі від берега, а не зосереджувати близько місця, де розташовується насадка. Якщо зробити прикормку в різних місцях, то це дозволить вам перейти на інше місце при поганому клюванні. Після розкиду підгодовування можна закидати вудку. Гачок з шматочком вареної картоплі повинен лежати поруч з підгодовуванням на дні, інакше короп може його не помітити.
Коли риба клюне, необхідно спробувати зрозуміти, чи було це реальним поклевкой або звичайним дотиком ліски рибою. Якщо і правда покльовка, то треба почекати кілька секунд, даючи карпу можливість краще проковтнути гачок, і потім підсікти. З усієї сили це робити не треба, так як у коропа м'ясисті губи і гострий гачок добре чіпляється. Бажано якомога швидше відвести рибку з зони підгодовування, щоб не розполохати інших карпов. Тягнути треба не в ту сторону, куди рветься риба, а в протилежну. Після цього можна заводити коропа в підсак. Вудлище завжди слід тримати міцно в руках, адже якщо вам трапиться велика особина, то вона може тягнути його за собою.
Ловля коропа при вірному підході виявляється цікавою, захоплюючою і результативною. І чималу роль тут грає не тільки майстерність і спритність рибака, але і насадка. Тому, вибираючи варену картоплю в якості такої, ви можете розраховувати на успішний улов.
- Надувний човен. Правильне зберігання – запорука справності!Якщо надувне плавальний засіб неправильно зберігати, його експлуатаційний термін значно скоротиться.
- Рибалка взимку. Як ловити головня?Найкращим часом для лову головня вважається літо, однак, при правильному підході зловити цю рибу вдається навіть взимку, коли водойма покрыва