Воблери "minnow"
Світ об'ємних приманок досить великий, але ні одна інша приманка не користується такою популярністю, як минноу. Пояснюється це універсальністю цього воблера. В умілих руках він дасть результат, і за активного хижака, і за пасивного. В залежності від моделі і розміру, "minnow" ловить і преднерестовую щуку, і пасивного річного судака, і активного осіннього окуня.
Характеристики воблерів "minnow"
Воблери minnow мають досить прогонисте, злегка викривлену тіло, довжина якого становить від 3 до 15 сантиметрів. Оснащуються дані вони двома потрійними гачками, розташованими під черевцем і в хвості приманки. Великі приманки можуть бути оснащені і трьома трійниками, а ось в ультралайтовых моделях трійники можуть бути замінені на одинарні гачки.
За ступенем плавучості воблери класу "minnow" можуть бути:
- спливаючі;
- суспендери;
- потопаючі.
Обов'язковою частиною воблерів "minnow" є розташована в носовій частині лопатка. Від її довжини, ширини, кута нахилу і розташування точки кріплення залежить як гра приманки, так і глибина її занурення. Коротка, розташована під великим кутом до тіла лопатка притаманна воблерам з невеликим заглибленням, а розташована під гострим кутом довга лопатка – принадам з великим заглибленням.
Про характер гри воблера можна судити по тій же лопатці. Широка лопатка додасть высокоамплитудную низькочастотну гру, а вузька – високочастотну гру. Але слід враховувати, що техніка лову на воблери "minnow" заснована, насамперед, на ривковій проводці, а самостійна гра приманки тільки доповнює її. Приманки з малою площею лопаткою своєї гри не мають зовсім.
Основи тактики лову
Як вже було сказано вище, основний елемент лову на "minnow" – це ривкова проводка. Після приводнення приманки, її заглиблюють (якщо необхідно) на потрібний горизонт. Після цього коротким помахом спінінга воблеру надається імпульс руху. Амплітуда і частота таких помахів залежить від активності хижака, але в цілому можна відзначити, що можливості миноу найкраще розкриваються на вальяжною проводці.
В темпової ловлі їм серйозну конкуренцію становлять "лобастые" шеди і ратлины, здатні видаються коливаннями залучити хижака з великої дальності. Але коли потрібна повільна проводка, ці приманки безсилі – настає черга "паличок". Так, саме паличками і прийнято називати воблери "minnow".
Отдельного внимания заслуживают приманки с нулевой плавучестью – суспендеры. При ловле пассивного хищника на небольших глубинах им нет равных. Зависшей в толще воды приманке можно дать едва заметный импульс, от которого она немного углубившись, выполнит несколько колебательных движений. Дальше – пауза. Так как идеального суспендера не бывает, воблер в момент паузы будет очень медленно погружаться или всплывать. Потом еще импульс. Пауза.
Така гра імітує поведінку ослабленою рибки – ідеальної жертви для ослабленого або пасивного хижака. Більше того, так як швидкість проводки невелика, принада працює в обраній точці, що істотно збільшує шанс на поклевку.
- Надувний човен. Правильне зберігання – запорука справності!Якщо надувне плавальний засіб неправильно зберігати, його експлуатаційний термін значно скоротиться.
- Рибалка взимку. Як ловити головня?Найкращим часом для лову головня вважається літо, однак, при правильному підході зловити цю рибу вдається навіть взимку, коли водойма покрыва