Техніка лову судака на відвідний поводок
Більшості спінінгістів відвідний поводок знайомий в основному з ловлі окуня, і мало хто застосовує цю оснащення для лову судака. А дарма, адже відвідний поводок – це ефективний і серйозний спосіб лову іклатого, не потребує окремих фінансових вкладень на придбання спеціалізованих снастей і приманок. Вудилище для лову на відвідний поводок повинно відповідати стандартним «судаковым» вимогам,- володіти швидким ладом і мати достатню жорсткість, щоб зробити потужну підсічку.
Відвідний поводок – найпростіша рознесена оснащення, призначена для лову хижака майже в будь-яких умовах. Оснащення дуже схожа з дроп шотом, але вона має кардинальні відмінності, які і визначають її гідності і мінуси. Найголовніше відміну від дроп шота це те, що на відвідний поводок можна ловити судака не тільки з човна або обривистого берега. Дана оснастка не вимагає входження шнура в воду під великим кутом, тому судака на відвідний ловлять і з пологого берега, і на значній дистанції.
Однак відвідний поводок не дає можливості ловити в закоряженных місцях, оскільки має погану прохідність, а часті зачепи не дозволять якісно проловить зону, більш того, витрата приманок і вантажив буде істотним. Також відвідний поводок – це все-таки громіздка оснащення, і багато спінінгісти не люблять її застосовувати саме з-за цього. З цієї ж причини дана оснастка рідко застосовується при лові в чистій воді, хоча судак справно на неї ловиться незалежно від прозорості води. В крайньому випадку можна трохи подовжити довжину повідка.
Ловля судака на відвідний поводок найбільш ефективна в наступних ситуаціях:
- На перекатах з чистим дном або з наявністю незначних підводних перешкод;
- На берегових бровках і руслових свалах;
- На ділянках з рівномірним рельєфом дна і середніми глибинами;
- На вході і виході з руслових ям;
- Уздовж обривистих берегів.
Приманки
Відвідний поводок не передбачає застосування якихось особливих принад. Для судака згодяться всі відомі типи м'яких приманок, які використовуються при інших оснащеннях і способи лову іклатого. Проте все ж таки деякі вимоги до принадам для відвідний на судака пред'являються:
- По-перше, достатня рухливість, яка дозволяє працювати принаді на паузах за рахунок течії або на самих повільних проводках;
- По-друге, невеликий розмір і компактність, оскільки парусящие приманки мають неважливими аеродинамічними властивостями і можуть працювати нестійко при проводці. Більше того, висока парусність приманки негативно позначається на дальності закидання;
- По-третє, достатня міцність матеріалу;
- По-четверте, приманки краще брати активні, наприклад, підійдуть класичні твістери;
- По-п'яте, якщо приманка має і їстівні якості, то це лише додає їй плюсів.
До кольору принад не пред'являється конкретних вимог, тому спінінгіст повинен бути готовий до будь-якого переваги судака. Бажано мати в арсеналі приманки різних забарвлень – від яскравих провокують до нейтральних і темних.
Техніка лову
Відвідний поводок, як і майже всі інші рознесені і повідкові оснастки, найбільш проявляє свої принади під час пасивного лову судака. Оснащення дає можливість затримати приманку на максимально тривалий час у полі зору іклатого, що дає більше шансів на його клювання. Літні спекотні дні, переднерестовий хід судака, осіння негода, різкі перепади тиску – найкращий час для освоєння відвідного повідця стосовно до судака.
Важливим в оснащенні є довжина самого відвідного повідця. Від неї залежить гра приманки і, отже, результат. Зазвичай для лову судака застосовується повідець довжиною близько 1,0–1,2 метра, а грузило кріпиться на 30-50 см повідку.
Проводка при лові іклатого на відвідний поводок дуже проста. Це повільне рівномірне волочіння грузила по дну, під час якого приманка йде над дном і грає за рахунок течії і власне проводки. Якщо у судака зовсім поганий настрій, то можна періодично робити паузи. Дуже до речі виявляються посмикування і коротенькі протяжечки, що виконуються спінінгом без підмотки шнура.
- Надувний човен. Правильне зберігання – запорука справності!Якщо надувне плавальний засіб неправильно зберігати, його експлуатаційний термін значно скоротиться.
- Рибалка взимку. Як ловити головня?Найкращим часом для лову головня вважається літо, однак, при правильному підході зловити цю рибу вдається навіть взимку, коли водойма покрыва